Zimní sporty v Krkonoších

Úvodní strana

Aktuality

Čapkova chata

Javoří mlýn

Zimní sporty

Turistické cíle

Ceník ubytování

Rezervace chat

Kontakty

NašeHory.cz - největší český nezávislý průvodce po českých a slovenských horách 



Krkonoše jsou nejpopulárnějším českým pohořím pro milovníky sjezdového lyžování. Sjezdaři zde najdou nespočet vleků, desítky lanovek a sjezdové tratě různých obtížností od nejdelších a nejnáročnějších v České republice po cvičné louky pro děti a začátečníky.

Ski areály nabízejí veškeré komplexní služby pro příjemně strávenou zimní dovolenou: umělé zasněžování svahů, večerní lyžování, půjčovny lyžařských potřeb, lyžařské školy a školky, ubytování, restaurace, občerstvení a další sportovní vyžití. Ve větších lyžařských střediscích jsou také k dispozici Skibusy, které většinou bezplatně přepravují lyžaře mezi lyžařskými centry a ubytovacími zařízeními. Jízdní řády Skibusů jsou k dispozici v informačních centrech, v ubytovacích zařízeních a na zastávkách autobusů.


Skiareál Pec pod Sněžkou - www.skipec.com

Skiareál Pec pod Sněžkou leží v nadmořské výšce 800 - 1 602 m.n.m. Lyžařský areál, který provozuje čtyřsedačkovou lanovku a 10 vleků s přepravní kapacitou 9 630 osob/hodinu a upravuje cca 9 km sjezdových tratí různých obtížností, je největším v celé lokalitě. Lyžařské terény jsou oblíbeny zvlášť rodinami s dětmi. Ve večerních hodinách jsou v provozu 3 vleky s umělým osvětlením, z toho sjezdovka Javor je nejdelší a nejlepší osvětlený svah v České republice. V celém areálu se pohybujete s jedinou magnetickou kartou. Pro vyznavače snowboardingu je po celou sezónu v provozu velký funpark. Pro běžkaře je stále upravována Krkonošská magistrála. 

Skiareál Pec pod Sněžkou - mapa areáluSkiareál Pec pod Sněžkou - vlekSkiareál Pec pod Sněžkou - pohled na sjezdovku
klikni pro zvětšení


Areál Skiport Velká Úpa - www.skiport.cz

Areál Skiport Velká Úpa se nachází přímo v centru obce Velká Úpa na hlavním tahu z Trutnova do Pece pod Sněžkou. Návštěvníci zde naleznou středně náročné lyžařské terény (červené a modré sjezdovky), které jsou dostupné díky provozu nové třísedačkové lanovky a dvou kotvových vleků. U dolní stanice lanovky se nachází lanový dětský vlek - vhodný pro malé a začínající lyžaře, kteří se mohou pouze chytnout lana a nechat se vyvést na mírný svah. Pár metrů od horní stanice lanovky se nachází 5-ti kilometrový upravovaný běžecký okruh kolem Pěnkavčího vrchu, který navazuje na 80 km dlouhou Krkonošskou magistrálu.

Pro noční lyžování je osvětlena sjezdovka u vleku Modřín. Sjezdové tratě jsou po celé své délce rolbovány a uměle zasněžovány. Díky terénním úpravám se výrazně zlepšila jejich sjízdnost.

Areál Skiport Velká Úpa - mapa areáluAreál Skiport Velká Úpa - sjezdovkaAreál Skiport Velká Úpa - sedačková lanovka
klikni pro zvětšení